Яку термопасту вибрати для процесора?

Яку термопасту вибрати для процесора?

Якщо ви вирішили самостійно оновити термопасту, для початку вам доведеться її вибрати і купити. Ми розповімо, який потрібен обсяг для техобслуговування та які бренди варті уваги.

Системні блоки, ноутбуки, ігрові консолі, як і будь-який інший технічно складний пристрій — потребують уваги користувача. Якщо ви дбаєте про стан здоров'я вашого ПК, нетбука або іншого пристрою, то вам потрібно його доглядати, періодично проводити технічне обслуговування. Одна з найскладніших процедур догляду за комп'ютером— заміна термопасти на Процесор або Відеокарті(Відеоадаптері).

Термопаста — багатокомпонентний теплопровідний склад, що знаходиться між елементом, який потребує охолодження та системою відведення тепла (радіатором, кулером). Найстрашніший від високої температури компонент — процесор (чіп) на материнській платі або відеоадаптері. Від рівня його нагрівання залежить плавність ігрового або робочого процесу, а також не маловажливим фактором є термін служби самого процесора, в цілому всього пристрою.

З часом, через температурні перепади, термопаста втрачає свої властивості, вона перетворюється на тверду субстанцію або порошок. При високій температурі ЦПУ починає перегріватися, він перестає охолоджуватися і робочі процеси починають підгальмовувати. У гіршому випадку чіп Процесора може взагалі згоріти або відпаятись від материнки або відеокарти. Тому, якщо ви хочете уникнути неприємностей, рано чи пізно, вам доведеться задуматися про ступінь нагріву процесора. Якщо ви помітили, що температура чіпа надто висока - настав час задуматися про заміну термопасти або технічне обслуговування термоінтерфейсу.

Термопаста для процесора: яка краща?

Критеріїв для вибору не так багато.

Ціна термопасти. Хороша і якісна термопаста, звичайно, не коштуватиме пару гривень. Якщо порівнювати з ціною на червону ікру, то, звичайно, не дорога ікра поступається термопастом у ціні за 1 грам. Але не впадайте у відчай. Адже для вирішення проблеми одного пристрою достатньо 0.5-1 грама якісної термоспасти. На сьогоднішній день ціна за 1 грам не дорогої та якісної термопасти може коштувати від 30 гривень. На ринку є і дешевші пропозиції.

В'язкість. На жаль, її не визначиш по фото, і в характеристиках, про цю властивість жодного слова. Тим часом, термопаста не повинна бути занадто рідкою або занадто густою. В ідеалі - трохи густіший, ніж зубна паста.

Теплопровідність. Фактично це є основним показником для термопасти. Якщо у вас бюджетний і не складний ПК, який не так сильно гріється, підійде будь-яка теплопровідність. Для ігрових консолей, геймерських комп'ютерів, тим більше ноутбуків, потрібно обов'язково звертати увагу і на цей параметр — бажано орієнтуватися на показник від 4 Вт/мК.

Скільки потрібно термопасти, як часто її міняти?

Термопаста зазвичай продається в невеликих стиках, тюбиках або шприцах від 0.5 грама для разового застосування або у великих ємностях по 30-100 грам для потреб інженерів або сервісних центрів з обслуговування комп'ютерної техніки. Кількість однієї точки, необхідна для з'єднання процесора з радіатором (кулером) — зі сірникову головку. Тож навіть маленького пакетика 0.5 грама вистачить із головою.

На ігровому ПК або ноутбуку міняти термопасту бажано раз на півроку-рік. Для офісного комп'ютера цей термін можна збільшити до 2 років.


Термопаста, яку можна купити на ринку України

Найпоширеніший варіант теплопровідної пасти, який масово використовується скрізь – КПТ-8і покращений її варіант КПТ-19. Це недорогі термопасти, які справляються зі своїми завданнями, але роблять це не дуже ефективно. Їх коефіцієнт теплопровідності становить менше 1 Вт/м*К, чого нерідко обмаль для якісного відведення тепла з чіпа. Доводиться шукати альтернативний, ефективніший варіант термоінтерфейсу.

Якісна термопаста особливо актуальна для центральних і графічних процесорів ноутбуків, маленькі відкриті кристали яких безпосередньо контактують з тепловою трубкою охолодження (< strong>радіатора) малою площею поверхні.

Тому ми пропонуємо вам добірку декількох варіантів кращих термопаст для процесорів, відеокарт та інших електронних компонентів, які потребують тепловідведення.

GD900 – дешево та сердито

Це найкраща термопаста для процесора у бюджетному сегменті від китайського виробника GD – Foshan High Conductivity Electronic Co., Ltd. GD-900 масово поширена у всіх спеціалізованих комп'ютерних магазинах. Ця паста виділяється гуманним цінником, і становить близько 30-40 гривень за 1 грам. Продається вона в різних фасовках: пакетик - 0.5 грама і від 1 до 100 грам у шприцах, баночках або тюбиках.

Основою теплоносія є металеві оксиди, розбавлені кремнійорганічної (силіконової) рідиною для надання пастоподібної консистенції. Виробником заявлена теплопровідність на рівні 4,8-6 Вт/м*К, що дуже пристойно. Термопастадосить рідка, тому наносити її тонким шаром на процесорзручно, грудки не утворюються, пастащільно заповнює мікрорельєф підошви кулера.

Arctic Cooling MX-4 – недешево, але надійно

Краща термопаста для процесора на думку багатьох фахівців. За ціною вона дорожча GD900. За шприц на 4 грами належить віддати близько 200 гривень. Виробник обіцяє тривалий термін служби пасти — до 8 років без втрати теплопровідних властивостей. Це особливо важливо для ноутбуків, розбирати які для обслуговування процесора дуже складно.

Склад виробник не називає, але, враховуючи фізичні характеристики і відсутність електропровідності, можна впевнено говорити про все ті ж кремнійорганіки, наповненої оксидами металів. Теплопровідність складає 8,5 Вт/м*К, що більш ніж у 10 разів більше за показники КПТ-8. Густота термопасти середня, вона в'язка, не розтікається, але по поверхні добре розмазується.

Prolimatech PK-1 – металева та ефективна

Одна з найкращих термопаст для процесорів, що відрізняється наявністю металевого наповнення. Коштує вона чимало, за 1,5 грами викласти доведеться від 150 гривень. Цього вистачить приблизно на 2 обслуговування комп'ютера або ноутбука з дискретною відеокартою або 4-5 обробок лише одного чіпа.

Теплопровідність Prolimatech PK-1 заявлена на рівні 10,2 Вт/м*К. Досягти таких показників удалося за рахунок металевого наповнювача. Основою складу є все той же силікон, а ось в ролі термоінтерфейсу використовується алюмінієва пудра (серебрянка в народі), розбавлена оксидом цинку. Метал проводить тепло значно краще, ніж його окис, тому теплопровідність висока. Недоліком такого складу є здатність проводити струм, тому при нанесенні термопастина процесор потрібно бути обережним і не допускати її потрапляння на плату.

Thermalright TF6 – одна з найкращих термопаст для процесорів на ринку поза ціновими категоріями. Вона відрізняється високою стійкістю, простотою нанесення (у комплекті є лопатка), тривалим терміном служби. Коштує паста чимало, близько 350 гривень за 4 грами, і це її головний недолік.

Теплопровідність Thermalright TF6 заявлена на рівні 12,5 Вт/м*К, що дуже багато на тлі бюджетних рішень. Склад пасти не озвучений, але з урахуванням наведених цифр це, напевно, може бути силікон з металевим наповненням. На це натякає і відсутність на упаковці згадок про відсутність електропровідності. Тому, незважаючи на відсутність застереження виробника, бажано бути обережним при нанесенні пасти, не допускаючи її попадання на електронні компоненти плати.

Thermal Grizzly Kryonaut – найкраща термопаста

Thermal Grizzly Kryonaut заслуговує на звання кращої термопасти для процесорів з представлених у масовому продажу завдяки співвідношенню ціни та ефективності. Вартість упаковки на 1 грам становить від 200 гривень.

Теплопровідність, заявлена виробником, становить 12,5 Вт/м*К, і це дуже хороша цифра. Наносити бажано з попереднім прогріванням, щоб знизити в'язкість і зменшити товщину покриття. Як і з іншими пастамиз високим коефіцієнтом відведення тепла, бажано дотримуватися запобіжних заходів. Виробник говорить про «частинки нано-алюмінію», а це означає, що в теорії можливе збереження пастою електропровідності.


У цій статті ми описали термопасти різних виробників, які вільно продаються в спеціалізованих роздрібних магазинах елетроніки або комп'ютерної техніки. Представлений нами список брендів звичайно не єдиний у своєму роді. У різних магазинах вам запропонують і інші варіанти, але якість іншої термопасти ви зможете оцінити вже через деякий час. Купуйте термопасту перевірених виробників, дотримуйтесь наших порад і ви точно не потрапите в просак.

Загляньте в наш інтернет-магазин електроніки та побутової техніки "ElectroCom". На сторінці категорії Термопасту нами запропоновано деякий асортимент із докладним описом характеристик та фото. Ви будете приємно вражені ціною на наші пропозиції.

Робіть замовлення та купуйте тільки якісний товар у нас!

04.02.2021 09:19:22
0
1151