Як правильно підібрати акумулятор для ноутбука

Як правильно підібрати акумулятор для ноутбука

У кожного електронного пристрою є певний термін експлуатації, після закінчення якого подальше повноцінне використання його стає неможливим через поломку певних його вузлів. не є винятком. Одним з «слабких» місць ноутбукає його автономне джерело живлення - акумуляторна батарея.

Після виходу з ладу акумулятора Вашого ноутбука у Вас є два варіанти дій: використовувати Ваш ноутбук  як стаціонарний пристрій, підключений до електричної мережі або купити нову акумуляторну батарею.

У випадку, якщо Ви оберете перший варіант, то Ваш ноутбук втратить свою головну властивість - мобільність. До того ж не всі моделі ноутбуків підтримують роботу від мережі за відсутнього або неробочого акумулятора.

Вибравши другий спосіб, Ви можете зіткнутися з проблемою відсутності «оригінальної», виготовленої виробником Вашого ноутбука, батареї. У такому разі Ви зможете придбати «неоригінальний» сумісний з Вашим акумулятором ноутбуком. Такі акумулятори не можуть завдати шкоди Вашому ноутбуку і нічим не гірше, а в більшості випадків навіть краще  оригінальних,т.к. випускаються з великою ємністю. Ця практика характерна для мобільних пристроїв, знятих з виробництва.

Як правильно підібрати акумулятор для свого ноутбука, ми коротко розповімо в цій статті.

Без особливих проблем звичайно найпростіше подивитися, який акумулятор був встановлений у вашому ноутбукі спочатку, і купити такий же. Як говориться: «все геніальне – просто!» Набагато гірше. Якщо точно таких акумуляторів немає в наявності, замовлення - чекати довго, а вам потрібно зараз. Ще гірше, якщо у Вас настільки старий ноутбук, що батареї до нього вже не випускають. Хоча… що означає «гірше»? Якщо пристрій безвідмовно працює багато років, вимагаючи лише заміни акумулятора, то це дуже добре!

Отже, на які ж критерії орієнтуватися при виборі батареї?

1. Сумісність. Читаємо етикетку: виділяємо головне!

Для того, щоб підібрати сумісний з Вашим акумулятором ноутбуком стороннього виробника, Вам необхідно знати маркування на  акумуляторі Вашого ноутбука, або його модель і партійний номер.

 

 

 

 

Рада: якщо вам пропонують акумулятор без етикетки, настійно не рекомендуємо його купувати (навіть якщо зовні він точнісінько схожий на колишню батарею).

Крім габаритів, значення має внутрішня конфігураціяАкумулятори для ноутбуків, як правило, йдуть з етикеткою, де вказано таку інформацію:

  • Компанія виробник;
  • Тип батареї, наприклад li—Ion, тобто. літій-іонна батарея;
  • Напруга (raiting), вимірюється ввольтах (V);
  • Ємність акумулятора, яка вимірюється у мАЧ (mAh);
  • Маркування (product id), за яким визначається вид батареї (габарити);
  • Серійний номер, в якому зашифрована дата виробництва;
  • Країна виробник.

Слід підбирати батарею, яка відповідає вимогам виробника вашого ноутбука.< /span>

Якщо вам нічого не каже назва компанії виробника, то це не означає, що товар не заслуговує на увагу. У світі багато фірм, назви яких відомі вузькому колу фахівців. Те саме стосується країни виробництва: Китай, наприклад, вже давно став міжнародним «заводом» електроніки.

Орієнтуючись на маркування, можна підібрати батарею «рідного» виробника. Якщо ж такої не знайдеться, то можна використовувати сумісні акумулятори.

У нашому інтернет-магазині "ElectoCom" ми пропонуємо надійних українських виробників сумісних  ;акумуляторів, таких як ExtraDigital та PowerPlant. Ці два бренди на ринку  України вже давно зарекомендували себе з позитивного боку. матеріали та широкий асортимент завжди мають на висоті.

2. Ємність

Чим вище ємність – тим довше можна працювати автономно. Власне, в цьому і є початковий зміст мобільних комп'ютерних пристроїв. Якщо традиційна  батарея має 4 літієво-іонні елементи, то в акумуляторі підвищеної ємності їх 6 або 9. Відповідно, час роботи більше. Якщо елементів шість, то ноутбук тягне в півтора рази довше, якщо дев'ять – то працює автономно вдвічі більше часу. Є варіанти з 12 елементами. Вони важчі, зате трохи піднімають корпус ноутбука, ніж забезпечують кращу вентиляцію.

Переважніше вибирати акумулятор, що містить меншу кількість елементів, а значення потужності більше.

3. Типи акумуляторів

Кілька років тому застосовувалися нікель-металогідридні акумулятори(NiMH). Сьогодні використовуються літієво-іонні батареї  А наступний виток технологійлітієво-полімерні акумулятори (Li-pol).

Сучасні батареї мають суттєво більшу питому ємність і вищу продуктивність в порівнянні із застарілими моделями. Тобто, акумулятори Li-ion збережуть більше енергії, ніж батареї NiMH того ж розміру, і утримують цю енергію довше.

Крім того і старіють нові акумулятори набагато повільніше. Згодом батарея буде накопичувати все менший і менший заряд, так що через кілька років її доведеться міняти, але у сучасних батарей термін служби довше.

Основний недолік сучасних моделей — це висока чутливість до силі струму. Якщо літієво-іонний акумулятор замкнути коротко або пропустити більший струм при зарядці, то він вийде з ладу.

Гідність літієво-полімерних акумуляторів у відсутності жорсткого корпусу та здатності батареї прийняти будь-яку форму.

При виборі акумулятора на що хотілося б звернути особливу увагу – залежно від того, який акумулятор використовує ваш ноутбук (літій-іон, літій-полімер, нікель-кадмій або нікель-металогідрид), новий акумулятор повинен бути такого ж типу, як і попередній.

4. Чи підійде акумулятор з іншими характеристиками до ноутбука?

Не підійде!!!

Розбіжність показників напруги в батареях для ноутбуків не повинно перевищувати 0,5 Вольт. Таким чином, суміснимивважатимуться батареї з напругою 10,8 і 11,1 Вольт; 14,4 та 14,8 Вольт. В акумуляторній батареї використовується модуль регуляції напруги (VRM & voltage regulation module). Він служить для того, щоб зрівнювати напруження елементівбатареї ноутбука, т.к. існує невелика похибка навіть за чітких заявлених параметрів.

Якщо напруга відрізнятиметься більше, ніж на 0,5 Вольта, тобто якщо ви вставите акумулятор;14,4V замість 10,8V або навпаки, то це викличе підвищене навантаження на модуль коригування напруги, в результаті чого він може перегріватися і взагалі згоріти.

5. Дата виготовлення акумулятора

Вона особливо важлива для літій-іонних елементів живлення. Розшифровується вона у кожного виробника по-різному. Як правило, літери в серійномуномері означають рік, місяць та тиждень виробництва. Буває й зворотний порядок показань, тому щоразу доводиться звертатися до інструкції з експлуатації або шукати інформацію на офіційних сайтах виробників.

Іноді дата пишеться «людською мовою» у куточку. Коли стикаєшся з цим, хочеться винести окрему подяку фірмі-виробнику.

Чому важлива дата виробництва літієвої батареї?

Це конструкційна особливість літій-іонних акумуляторів – згодом старіє батарея . Тобто зменшується її ємність, навіть якщо акумулятор не підключений до пристрою, а лежить собі на поличці. Але треба розуміти, що  батарея – витратний матеріал, і вічним вона бути не може.

Крім того, «вбиває» батарею неправильне зберігання та експлуатація. Цей тип акумуляторів дуже чутливий до температури – це основний недолік. Тому не варто залишати ноутбук на сонці або на морозі.

Якщо передбачається, що акумулятор буде якийсь час не діяти, то є сенс тримати його в прохолодному місці з 50% зарядкою. Тоді, навіть після тривалого зберігання батарея не втратить всіх своїх переваг. /p>

6. Вартість

без втрати якості! На чому можна заощаджувати при покупці батареї?

По-перше, порівняння цін у різних магазинах і відстеження акцій і знижок - можливо на акумулятор Вашого ноутбука вони проводяться в цю хвилину. Наприклад, потрібна Вам батарея може бути дешевше не в фірмовому магазині, а на ринку. Головне, щоб давали гарантію. Виграти можна дуже багато.

По-друге, при покупці дешевшого, але ліцензійного аналога. Завдяки такому підходу реально непогано заощадити або знайти більш якісний примірник за доступною Вам ціною.

Наполегливо рекомендуємо утриматися від купівлі батареї, що була у використанні, оскільки у неї свідомо нижча продуктивність і на неї вже навряд чи поширюється гарантія виробника. Може статися, що вона помре вже через тижні, тому гроші просто будуть витрачені дарма.

7. За що батарея скаже вам «Дякую!»

Кілька правил на майбутнє, які допоможуть батареї послужити максимально довго, а значить, зекономлять ваші гроші.

Раз на 3-6 місяців робіть калібрування батареї: повний заряд – розряд до нуля – знову зарядка на 100%. Спека і холод однаково погано впливають на  батарею Li-Ion: пристрій дуже швидко розряджається, втрачає номінальну ємність. Оптимальна температура для автономної роботи лептопа: 15-350С.

Не допускайте, щоб акумулятор довго перебував у розрядженому стані (менше 10%). Для літієвих елементів це «смертельно»: через лужну реакцію розряджена батарея необоротно втрачає ємність.

Якщо довгий час не користуєтеся ноутбуком – краще вийняти  батарею і помістити в темне прохолодне місце. Можна навіть у холодильник, тільки не в морозилку. Акумулятор повинен бути заряджений на 30-50%. Таким чином можна зберігати кілька місяців.

Спробуйте дотримуватись цих простих правил – результат побачите самі!

Як бачите, знайти  акумуляторну батарею для ноутбука досить просто. Основні параметри, різницю між  оригінальнимі сумісними моделями ви вже знаєте.

Вдалого вибору акумулятора та довгої роботи ноутбука!

11.08.2017 13:46:19
0
1482